Aydınlatma Otomasyon

Aydınlatma Otomasyon

Aydınlatma otomasyon sistemleri, sensörler ile çalışır. Aydınlatma sistemleri algılama yapıldıktan hemen sonra otomatik olarak devreye girer. Bu durum enerji tasarrufu sağlarken, özellikle sık sık kullanılan koridor, merdiven gibi alanlar için önemlidir. Sensörler kişi algılaması üzerinde ayarlanmıştır. Bu sayede sorunsuz bir biçimde algılama ve analiz yapar. Böylece sistem devreye girer. Devreye giren sistem aynı anda algılama sona ererse kısa bir süre sonra otomatik olarak kapanır. Sürekli aç kapat yapmak istenmeyen yerler için bu tür sistemler kullanılabilir. Aynı zamanda sistemler, elektrik tasarrufunu da destekler.

Aydınlatma Otomasyon Sistemleri

Bu tür sistemler bir sensöre bağlıdır. Küçük evlerde, balkonlarda, koridorlarda ve daha birçok yerde kullanılmaları mümkündür. Böylece sürekli açıp kapatma sorunları ortaya çıkmayacak, sistem kendini otomatik olarak açıp kapatacaktır. Aydınlatma otomasyon sistemleri son derece gelişmiş özelliklere sahiptir. Böylece istenen sonuçların elde edilmesi mümkün olacaktır. Sistemle doğrudan hareket algısı üzerine kurulmuştur. Bu sayede alana giren hareketlerde hızlıca aktive olup çalışırlar. Otomasyon sayesinde aynı biçimde hareket sonlandığında aydınlatma söner. Özellikle sürekli kullanılan bölgelerde bu tür sistemlerin aktif bir biçimde bulunması, büyük bir kolaylık ortaya çıkmasını destekler.

Aydınlatma Otomasyon Sistemleri Nasıl Çalışır?

Bu tür sistemler son derece güvenilir ve hızlı bir biçimde çalışır. Genel hatlarıyla sağlanan ayrıcalıklar neticesinde bu tür olanaklar ortaya çıkmıştır. Gelişmiş destek hizmetleri ile birlikte bu tür sistemlerin başta kurulumları olmak üzere, her yönden birçok ayrıcalığı mevcuttur. Aydınlatma otomasyon kurulumu, normal bir elektrik devresine bağlantının yapılması ile başlar. Burada açma kapama düğmeleri sensöre bağlanır. Aynı zamanda manuel olarak açıp kapatmak için yine düğme bulundurulur. Bu durum arıza ya da çalışmama durumlarında kullanılması adına önemlidir.

Call Now ButtonHemen Ara