AG/OG

AG/OG

AG/OG trafoları alçak gerilim ve orta gerilim olarak iki ana gruba ayrılır. Sunulan hizmetlerde bu trafoları kurulumları için uygun kV değerine sahip olmaları gerekir. Alçak gelirim hatlarında kullanılacak trafoların kurulumları daha kolaydır. Bunun yanında orta gerilim hatlarına trafo ekleme işlemi bir hayli zorlayıcıdır. Günümüzde bu tür trafo sistemleri küçük çaptaki sanayi, fabrika ve trafo gibi alanlarda kullanılır. 1kV değerin altında akıma sahip alanlar alçak gerilim bunun üzerindekiler de orta gerilim olarak adlandırılır. Daha yüksek seviyelerdekiler ise yüksek gerilim olarak adlandırılmaktadır. Bu kapsamda orta ve küçük çaptaki işletmelerde orta ya da düşük gerilim trafoları tercih edilir.

AG/OG Trafoları Neden Önemli?

Düzenleme ve doğru akımın sağlanması, gelen elektriğin bina ya da işletme içerisine uygun şekilde girmesi adına bu tür sistemler önemlidir. Trafolar ani durumlarda patlamalar ortaya çıkarabilir. Bu nedenle akıma uygun trafo çeşitleri tercih edilebilir. AG/OG trafo ayrımı burada ortaya çıkar. Çeşitleri ile son derece önemli hâl alan trafolar, gelen elektrik akımına uygun şekilde kullanılırlar. Bu durum sorun oluşmasını da önemli ölçüde engeller. Günümüzde bu kapsamda birçok önemli hizmette sunulmaktadır. Böylece istenen sonuçlar kısa süre içerisinde elde edilebilir.

AG/OG Kaliteli Trafo Çeşitleri

Kurulumları başta olmak üzere, montaj ve aktive işlemleri sırasında her detaya özen gösterilmelidir. Hat içerisine eklenecek trafolarda kullanılan akım kesiciler, sistemin en değerli parçalarından bir tanesidir. Gelen elektriğin ani durumlarda engellenmesi, sisteme giren elektriğin uygun hâle getirilmesi adına bunlar son derece önemlidir. AG/OG trafo sistemleri ile birlikte meydana gelen bu denli önemli ayrıcalıklar büyük çapta etkiler ortaya çıkarırlar. Bu koşulda akım durumuna ve ihtiyaçlara uygun şekilde kurulacak trafolar, işletme ya da üretim tesisleri için son derece önemlidir.

Call Now ButtonHemen Ara